Znieczulenia

Dlaczego znieczulenie jest tak ważne w stomatologii?

Aby zapewnić naszym Pacjentom jak największy komfort w trakcie wizyty, wszystkie niekomfortowe zabiegi stomatologiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Jest to prosty i bezpieczny sposób na zniesienie odczucia bólu przy zachowaniu całkowitej świadomości Pacjenta.

W Panoramie Uśmiechu dysponujemy różnymi rodzajami znieczuleń stomatologicznych – od znieczuleń miejscowych po sedacje wziewną podtlenkiem azotu.

Znieczulenia miejscowe

Znieczulenia miejscowe wykonywane są standardową techniką lub przy użyciu urządzeń do znieczulenia komputerowego.

Z uwagi na bezpieczeństwo Pacjentów rodzaj środka znieczulającego oraz dawka są dobierane indywidualnie.

Po każdym zabiegu stomatologicznym wykonanym w znieczuleniu miejscowym należy pamiętać, aby nie spożywać pokarmów ani napojów przez kolejne 2-3 godziny. Należy także unikać przygryzania policzków, co mogłoby wiązać się ze znacznym zranieniem znieczulonej błony śluzowej.

Znieczulenia komputerowe

Znieczulenia komputerowe to nowoczesne systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. Pacjenci cenią sobie znieczulenia komputerowe, ponieważ minimalizują one dyskomfort w trakcie podawania znieczulenia. Samo podanie znieczulenia odbywa się za pomocą specjalnej końcówki, która zostaje przyłożona do dziąsła. Podanie takiego znieczulenia trwa około 3 minuty, a wolne tempo podawania środka znieczulającego nie przyczynia się do wystąpienia nieprzyjemnych objawów w okolicznych tkankach. Wychodząc naprzeciw naszym Pacjentom, dysponujemy znieczuleniami komputerowymi w każdym gabinecie stomatologicznym.

Sedacja podtlenkiem azotu (gaz rozweselający)

Najmłodszym Pacjentom oraz Pacjentom z dentofobią proponujemy zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod opanowania stresu i niwelacji lęku u Pacjentów.

Polega ona na podawaniu Pacjentowi do oddychania mieszaniny tlenu i podtlenku azotu w kontrolowanych przez lekarza proporcjach. Gaz ten podawany jest za pomocą specjalnych maseczek, przykładanych do nosa Pacjenta. Pod wpływem działania gazu Pacjent staje się zrelaksowany i obojętny na otaczającą go rzeczywistość oraz podatny na marzenia senne. W trakcie zabiegów dzieci śnią o lataniu balonem, rakietą kosmiczną czy o pływaniu w wodzie. Mimo stanu błogiego relaksu Pacjent ma pełną świadomość tego, co się wokół niego dzieje.

W przypadku drobnych zabiegów stomatologicznych sedacja może okazać się wystarczającym znieczuleniem, które pozwoli na bezbolesne wykonanie zabiegu. W razie konieczności podania znieczulenia miejscowego, użycie sedacji pozwala na wstępne uspokojenie Pacjenta oraz bezstresowe wykonanie kolejnego znieczulenia.

Sedację podtlenkiem azotu proponujemy Pacjentom od 3 roku życia. Przed zabiegiem należy nie jeść i nie pić przez minimum 2 godziny!

Współczesna stomatologia dysponuje wieloma rodzajami znieczulenia, przez co coraz częściej leczenie stomatologiczne przebiega bezboleśnie.