Stomatologia estetyczna

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest na pograniczu wszystkich rodzajów stomatologii, ponieważ nam i naszym Pacjentom zależy nie tylko na zdrowym, ale i pięknie wyglądającym uśmiechu. Niezbędne jest do tego holistyczne podejście i odpowiednie planowanie leczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby uzyskane w całym procesie leczenia efekty w jak największym stopniu odzwierciedlały to, co stworzyła natura.

Jak wygląda oferta stomatologii estetycznej w naszych gabinetach?

W naszym gabinecie oferujemy pełen zakres zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu zębów.  Są to m.in.:

Jak osiągnąć idealny uśmiech?

Bardzo popularny ostatnio, wręcz hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu osób. W ten sposób określa się idealnie białe, jednolite i symetryczne zęby, takie jak widzimy najczęściej w telewizji u gwiazd czy celebrytów. Osiągnięcie takiego uśmiechu może wymagać kilku różnych zabiegów stomatologicznych, takich jak wybielanie, korekta kształtu i wyrównywanie zębów. Zawsze jednak zaczynamy od wyleczenia ubytków oraz uzupełniania braków zębowych. Wszystko po to, aby w efekcie końcowym uzyskać idealne proporcje i wygląd jamy ustnej.

Piękny uśmiech, ale również komfort i zdrowie?

Stomatologia estetyczna na wysokim poziomie daje piękne, funkcjonalne i trwałe wyniki. To ważne, ponieważ nie skupiamy się wyłącznie na efektach wizualnych, zawsze zwracamy uwagę na fukcjonalność, czyli zachowanie czy odtworzenie prawidłowych funkcji zębów. Co więcej, dzięki naszemu doświadczeniu, specjalistycznej diagnostyce oraz precyzyjnemu planowi leczenia, Pacjent może cieszyć się nowym uśmiechem przez długie lata.

Twój piękny uśmiech będzie Twoją wizytówką!

Czym wyróżnia się stomatologia estetyczna w Panoramie Uśmiechu?

Holistyczne podejście – patrzymy na Pacjenta kompleksowo. Nie tylko na zęby, które trzeba w pierwszej kolejności wyleczyć, ale także na całą twarz i sylwetkę.

Nowoczesne rozwiązania – stomatologia estetyczna mocno się rozwija, dlatego jesteśmy na bieżąco z wszystkimi trendami  i oferowanymi rozwiązaniami.

Komfort i brak bólu – wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a na życzenie Pacjenta także w znieczuleniu komputerowym, które dodatkowo minimalizuje dyskomfort w trakcie podawania środka znieczulającego.

Dokładna diagnostyka – dysponujemy tomografią komputerową najwyższej generacji, która umożliwia precyzyjne zaplanowanie zabiegów.

Opieka pozabiegowa – dla nas leczenie nigdy nie kończy się w momencie opuszczenia gabinetu.

Jak wygląda proces leczenia w naszych gabinetach?

Pierwszą wizytę rozpoczynamy od rozmowy z Pacjentem. Po poznaniu jego potrzeb i oczekiwań, przeprowadzamy badanie na fotelu oraz szczegółową diagnostykę. Najczęściej jest to tomografia komputerowa, która daje precyzyjny obraz trójwymiarowy, niemożliwy do uzyskania gołym okiem.

Po dokładnej analizie planujemy leczenie i omawiamy z Pacjentem poszczególne zabiegi. Omawiamy także alternatywne metody, rokowania, możliwe powikłania oraz koszty.

Jesteśmy otwarci na pytania i dyskusję.

Zwykle pierwsza wizyta trwa około 45 minut.

Na kolejnych wizytach przeprowadzamy zaplanowane zabiegi. W zależności od rodzaju skomplikowania leczenia może to trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, jeśli bierzemy pod uwagę także leczenie ortodontyczne.

Niezmiernie istotnym aspektem leczenia  jest właściwa opieka i higiena pozabiegowa oraz przestrzeganie zaleceń lekarskich. Wizyty kontrolne są umawiane indywidualnie według zaleceń lekarza.

FAQ

najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wszystko zależy od oczekiwań Pacjenta i jego obecnego stanu zdrowia jamy ustnej. Jeśli wymagane jest leczenie ortodontyczne, to na efekty należy poczekać przynajmniej kilka miesięcy, zaś jest też możliwe uzyskanie pięknego uśmiechu podczas jednej wizyty!

 Uśmiech każdej osoby to bardzo indywidualna kwestia. Ustalenie Twoich upodobań i pragnień jest dla nas bardzo ważne, abyśmy mogli osiągnąć efekt jak najbardziej zbliżony do oczekiwań Pacjenta. Warto jednak mieć na uwadze, że dbamy przede wszystkim o uzyskanie jak najbardziej naturalnego uśmiechu.

Z naszego doświadczenia wynika, że często leczenie ortodontyczne jest niezbędne do przeprowadzenia prawdziwej metamorfozy uśmiechu i pozwala na uzyskanie naprawdę stałych efektów. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że niekonieczne jest noszenie tradycyjnego, stałego aparatu, świetną opcją może okazać się leczenie przezroczystymi, niemal niewidocznymi nakładkami.

Estetyka uśmiechu to również lepszy komfort życia!