Chirurgia stomatologiczna to bardzo obszerna dziedzina stomatologii.
Łączy ona aspekt resekcyjny (eliminacja stanów zapalnych) z aspektem odtwórczym (odbudowa tkanek twardych i miękkich). Obejmuje usuwanie przyczyn stanów zapalnych takich jak np. chore zęby, torbiele, zęby zatrzymane. Z drugiej strony pozwala na odtworzenie utraconych tkanek stwarzając warunki do uzupełnienia brakujących zębow. Jest bardzo ważnym etapem leczenia interdyscyplinarnego i pozwala na przygotowanie Pacjenta do leczenia ortodontycznego czy protetycznego.
Bezpieczeństwo Pacjenta jest naszym priorytetem.
Minimalna inwazyjność zabiegów sprzyja lepszemu gojeniu tkanek.
Śledzimy światowe trendy, ciągle doskonalimy się i zdobywamy doświadczenie na szkoleniach u światowych autorytetów.
Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a na życzenie Pacjenta w znieczuleniu komputerowym, które dodatkowo minimalizuje dyskomfort w trakcie podawania środka znieczulajacego.
Dysponujemy tomografią komputerową wysokiej generacji, która umożliwia precyzyjne zaplanowanie zabiegów.
Zawsze jesteśmy do dyspozycji Pacjenta.
Chory, nierokujący ząb należy usunąć jak najszybciej. Stanowi ognisko zapalne w jamie ustnej, co ma negatywny wpływ nie tylko na stan zdrowia jamy ustnej, ale i na cały organizm. Długo odwlekana ekstrakcja może skutkować rozwinieciem się torbieli korzeniowej, a to może prowadzic do destrukcji sąsiednich zębów i kości otaczającej ząb. Nieusunięte w porę zęby mądrości mogą nasilić wadę zgryzu oraz uszkodzić zęby siódme.
W skrajnych przypadkach może dojśc do pojawienia się ropni wewnątrz- i zewnątrzustnych, które są stanem zagrazajacym zyciu!
Decyzję o zabiegu chirurgicznym podejmujemy na podstawie badania klinicznego oraz radiologicznego. Często problem uwidacznia się dopiero na obrazie radiologicznym.
Pierwszą wizytę rozpoczynamy od rozmowy z Pacjentem. Po poznaniu jego potrzeb przeprowadzamy badanie oraz diagnostykę radiologiczną. W chirurgii jest to najczęściej tomografia komputerowa, która jest badaniem trójwymiarowym.
Po dokładnej analizie planujemy leczenie i omawiamy z Pacjentem zabieg. Omawiamy jego istotę oraz alternatywne metody, rokowania, możliwe powikłania oraz koszt zabiegu.
Jesteśmy otwarci na pytania i dyskusję. Zwykle pierwsza wizyta trwa około 45 minut.
Na kolejnej wizycie przeprowadzamy zaplanowany zabieg. W zależności od rodzaju zabiegu trwa on od 30 minut do nawet 2 godzin. Do leczenia chirurgicznego poza narzędziami ręcznymi używamy fizjodyspenserów, piezosurgerów (ultradźwięków), laserów oraz elektrokoagulacji.
Niezmiernie istotnym aspektem leczenia chirurgicznego jest właściwa opieka i higiena pozabiegowa oraz przestrzeganie zaleceń lekarskich. Wizyty kontrolne są umawiane indywidualnie według zaleceń lekarza.
najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Jest to uzależnione od rodzaju zabiegu, u Pacjentów obciążonych chorobami ogólnymi częściej stosujemy antybiotyk.
Tak, o ile występują w sąsiedztwie, lub po jednej stronie (np. górna i dolna ósemka).
Nie, w gabinecie stosujemy jedynie znieczulenia miejscowe. Wspomagamy się sedacją podtlenkiem azotu, która ma dodatkowe działanie przeciwlękowe.
Jest to uzależnione od rodzaju wykonywanego zabiegu. W przypadku większych zabiegów jest to konieczne, aby zapewnić skuteczne gojenie rany.
Nie, przez pierwsze trzy dni po zabiegu stan zapalny i obrzęk mogą narastać. Wysiłek fizyczny będzie tylko nasilał ten proces, zaburzając prawidłowe gojenie. Do aktywności fizycznej można wrócić 7 dni po zabiegu.
Nie powinno się palić po zabiegu. Dym tytoniowy zwiększa temperaturę w jamie ustnej, a substancje smoliste drażnią gojącą się ranę.
Jeśli jesteś zainteresowany/a poprawą swojego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej, zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami w Panoramie Uśmiechu. Nasza wykwalifikowana kadra medyczna jest gotowa, aby Ci pomóc.
Zadzwoń do naszej recepcji, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w celu umówienia wizyty.
Pamiętaj, że zdrowy i piękny uśmiech to nasza specjalność, a my chętnie Ci w tym pomożemy. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!