Panorama Uśmiechu

     09-410 Płock

ul. Batalionu Parasol 2

      

+48 24 365 95 65

Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, których marzeniem są zdrowe i białe zęby. Piękny uśmiech zapewnia bowiem poczucie komfortu i dodaje pewności siebie. Jedną z metod wybielania zębów jest zastosowanie lampy Beyond.

Wybielanie zębów lampą Beyond to prosty zabieg stomatologiczny, który trwa zazwyczaj do 45 minut. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu specjalnych żeli, które nakłada się trzykrotnie na zęby, a następnie na podświetleniu ich zimnym światłem lampy Beyond.

 Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest metoda z zastosowaniem lampy Beyond w gabinecie stomatologicznym.  Przed rozpoczęciem zabiegu ocenia  się stan uzębienia i wyjaśnia, jakie rezultaty może przynieść ten sposób wybielania.

Jak wybielić zęby lampą Beyond?

Metoda Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem. Składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy. Lampa Beyond emituje tak zwane „zimne światło”, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze nawet o kilka tonów. Wybielania tą metodą nie można wykonywać u osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią, zabieg nie jest polecany osobom ze znacznymi ubytkami. Ten rodzaj wybielania zębów nie jest bolesny, po jego zakończeniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj utrzymuje się do 24 godzin – jest to normalna reakcja na wybielanie. Do 48 godzin po zabiegu należy stosować białą dietę, która ma na celu zapobieganie pobrudzeniu zębów. Czasem dieta musi być stosowana przez tydzień. Wybielanie zębów lampą Beyond uzupełnia się stosowaniem specjalnych past, które usuwają bieżące przebarwienia.

Wybielanie zębów można wykonać w naszych gabinetach, zapraszamy na konsultację wszystkich zainteresowanych pacjentów- chętnie udzielimy szczegółowych informacji odnośnie zabiegu!

Comments are closed.